Профілактичний захід «Що таке насильство? Як себе захистити?»


/Files/images/psiholog/3.jpg


Як виступати перед публікою?

Іноді людям доводиться виступати перед публікою. Уміння говорити красиво, говорити правильно, звучати позитивно, вміти переконати в своїх ідеях необхідно кожній людині. І не має значення, яку форму містить доповідь: лекція, семінар, участь у конференції, презентація чогось, або просто «відповідь біля дошки» в школі.

Підготовка до виступу

В першу чергу необхідно з'ясувати, чого боїться людина перед публічним виступом. Зазвичай боїться того, що погано сприймуть, перервуть, поставлять важке запитання, помітять помилки і т.д.

Природно, потрібно заздалегідь відрепетирувати виступ, якісно підготувати матеріал, показати його іншим.

Не варто тримати в голові думки про невдачу. Так можна «запрограмувати» провал виступу, потрібно думати лише про приємне і хороше. Потрібно зосередитися на двох думках:

· інформація – необхідно тримати в голові те, що буде доповідати виступаючий;

· спосіб – як виступаючий буде це доповідати.

Це і є основні компоненти доповіді. Всі інші страхи, здогади і т.д. потрібно залишити в стороні.

По можливості можна заздалегідь ознайомитися з місцем виступу й з аудиторією. Прокручування в голові успішного варіанти виступу перед публікою, морально підготує до майбутнього виступу і надасть позитивний ефект в подальшому.

Кілька порад для підготовки до публічного виступу:

Підготувати план.Необхідно накидати план, по якому треба говорити. Не варто записувати весь текст, але його пункти повинні бути перед очима.

Говорити, а не читати.Коли виступ йдеться своїми словами – мова виглядає в рази привабливіше.

Вести діалог з публікою.Не вести монолог, багато доповідачів роблять саме таку помилку. Адже якщо доповідач говорить сам із собою, то чому його повинні слухати інші. Дати можливість прийняти невелику участь у виступі групи слухачів, прислухатися до публіки, інакше доповідач ризикує залишитися без уваги.

Стислість і простота.Не затягувати виступ. Використовувати як можна більш прості вирази.

Використовувати паузи.Читати текст з абзацами набагато легше, слухати мову з паузами теж. Люди повинні осмислити і дати реакцію на сказане, а виступаючий зміг би зосередитися на наступному пункті.

Чіткіше й голосніше.Говорити чітко, голосно і чітко. Це обов'язкова умова для будь-якого виступу, інакше слухачі можуть просто не почути.

Практика.Тільки практика публічних виступів допоможе дійсно зрозуміти і навчитися використовувати всі перераховані поради.

Кiлькiсть переглядiв: 297

вул. Набережна, 118,
07540, Київська обл., м. Березань,
Україна

Дата останньої зміни 22 Грудня 2017

Фотогалерея